۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۵:۵۳

اگر بخشي از عضله هاي مقعدي بيرون بيايد و درد زيادي را متوجه بيمار كند، بواسير به مرحله حاد رسيده و در اين مرحله نياز به عمل جراحي براي درمان بواسير است. در اين مرحله ديگر روشهاي درماني خانگي و گياهي نمي توانند درد بواسير را كمتر كنند بايد با روش هاي جراحي جلوي بواسير گرفته شود. پس زماني كه بواسير بزرگ و اذيت كننده شده و با خونريزي هاي زياد همراه است بهتر است به يك پزشك متخصص مراجعه كنيد و نسبت به درمان خود اقدام كنيد. راه درمان براي درمان انواع بواسيرها در خدمت شماست و با روشهاي مختلفي برواسير شما را درمان مي كند.عمل جراحي بواسيرهزينه جراحي بواسير, عمل جراخي بواسير چگونه است,عوارض جراحي بواسير يا هموروئيد همه اين ها را اينجا با هم بررسي مي كنيم. عمل جراحي بواسير راهي مطمئن و تمام كننده براي خلاص شدن از درد و ناراحتي بواسير است. در برخي افراد، ديگر روش هاي رعايت يك رژيم غذايي سالم و تغيير سبك زندگي و استفاده از داروهاي بدون نسخه، براي درمان بواسير كافي نيستند. بواسير و هموروئيد آنها به مرحله اي رسيده كه ديگر با اين روش ها التيام نمي يابد و نياز به روش هاي پزشكي دارند.

روش هاي پزشكي زيادي براي كاهش و حذف بواسير وجود دارند، مثلا مي توان با استفاده از ليزر در مطب پزشك، بواسير را درمان است. اگر چه اين روش درماني با آسيب و عوارض كمتري همراه است، اما بهترين راه براي درمان درازمدت بواسير، استفاده از روش جراحي است. عمل جراحي بواسير به ويژه در مواقعي كه بواسير بزرگ تر و دردناك تر شده و با خونريزي همراه است مي تواند راهكار مطمئن و موثري باشد.

عمل جراحي بواسير در اكثر اوقات زمانبر است. در اين مدت كه براي جراحي بواسير آماده مي شويد ياز نياز است كه رژيم غذايي فيبردار خودتان را ادامه دهيد و تا مي توانيد جلوي يبوست خودتان را بگيريد و براي اينكه عوارض جديدي از بواسير در شما ايجاد نشود، مراقبت هاي لازم را انجام دهيد. براي اينكه از اين مراقبت هاي مناسب قبل از عمل جراحي آگاه شويد با پزشك تان صحبت كنيد و از وي بخواهيد اين مراقبت ها را براي شما توضيح دهد.

عمل جراحي بواسير

واع بواسيرها معمولا به صورت خود به خود و بدون نياز به درمان خاصي بعد از گذشت يك الي دو هفته درمان مي شوند. اما اگر در اين مدت درمان نشدند و علائم بواسير در فرد ادامه داشت تحت نظر پزشك متخصص نياز به جراحيبواسير دارند. دقت كنيد كه در هر درماني اعم از درمان دارويي يا درمان جراحي احتمال برگشت بيماري بواسير وجود دارد، مگر اينكه در سبك زندگي و رژيم غذايي خود تغييراتي بدهيد. ورزش منظم را از ياد نبريد و اگر وزن تان زياد است سعي كنيد آن را كم كنيد و به اجابت مزاج منظم را در برنامه خود قرار دهيد.


روش هاي جراحي بواسير

جراحي و برش بواسير: اگر بواسير به حالت مزمني رسيده باشد از اين روش استفاده مي كنند و بهترين روش براي درمان بواسير اين روش است. بعد از عمل، بيمار درد زيادي را تحمل مي كند و بهبودي كامل معمولا ۲ تا ۴ هفته طول مي كشد. اين روش براي بيماراني توصيه مي شود كه داراي بواسير خارجي هستند و لخته خوني در آنها در مدت ۱ الي ۳ روز ايجاد مي شود.

روش داپلر: اين روش تهاجمي است و با كمك داپلر فراصوتي ناحيه ريزش دروني خون سرخرگي را تعيين مي كند و آنها را به هم وصل كرده و بافت پرولابه شده را بخيه مي زند و آن را به حالت طبيعي برمي گرداند. احتمال عوراض و عودبواسير در اين روش نسبت به روش هموروئيدكتومي كمتر است.

روش هموروئيدكتومي: در اين روش ناحيه بواسير برش داده مي شود و اجازه مي دهد تا بقيه بافت بواسير به حالت طبيعي خود برگردد. اين روش درد كمي دارد و به نسبت روش برش بواسير زودتر التيام مي يابد ولي احتمال عود علائم بواسير بيشتر است و براي بيماراني كه به بواسير درجه ۲ يا ۳ مبتلا هستند توصيه مي گردد.

بعد از جراحي ۱ تا ۲ روز بايد بستري باشيد و حداقل ده روز بايد محل جراحي را هر روز به مدت سه الي چهار مرتبه و هر دفعه به مدت ۱۵ دقيقه با آب ولرم شستشو دهيد. اين كار را بايد بعد از هر دفعه دفع مدفوع انجام دهيد. بعد از يك تا دو روز بعد از عمل نيز مي توانيد حمام كنيد.

بعد از جراحي بواسير محل عمل با بخيه دوخته مي شود كه نخ بخيه جذب پذير است و نيازي به بيرون آوردن آن نمي باشد. پزشك شما براي تسكين درد تان مسكن و آنتي بيوتيك تجويز مي كند. توجه كنيد كه بدون تجويز پزشك دارويي مصرف نكنيد. در صورتي كه بعد از عمل جراحي هر يك از علائم بواسير مانند: درد شديد، خونريزي، تب و عرق كردن را در خودتان مشاهده كرديد هر چه زودتر با پزشك معالج خود تماس بگيريد.

نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0)