۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۶:۳۶

در روش عمل بواسير با ليزر معايب مشخصي بيان نشده و احتمال برگشت بيماري خيلي كم است، به صورتي كه فقط در يك درصد بيماران اين مورد گزارش شده است. خونريزي هاي بعد از عمل نيز ده روزه از بين مي روند و جاي هيچ نگراني نيست.

ناتواني دفع مدفوع نيز عارضه نادري در اين عمل است و بيمارهاي كمي بودند كه بعد از عمل جراحي با ليزر از ناتواني دفع ادرار يا كنترل گاز معده شكايت كرده باشند. بعد از عمل عفونت هم پيش نمي آيد، پس نيازي به آنتي بيوتيك نيست.

در كل بيماراني كه با اين روش عمل شده اند نيازي به درمان دوباره نداشته اند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۶:۱۴
درمان خانگي بواسير
اولين كار براي درمان خانگي بواسير اين است كه ناحيه موردنظر را كاملا تميز كنيد. هر چند كه تميز كردن مقعد كمي با درد همراه است ولي مي توانيد به آهستگي محل را با يك ليف حمام نرم، آب گرم و صابون ملايم شستشو دهيد. براي درمان خانگي بواسير همچنين مي توانيد از كرم هيدروكورتيزون، آرام كننده هاي موضعي مثل ليدوكايين يا بنزوكائين نيز براي اين كار استفاده كنيد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۵:۵۳

اگر بخشي از عضله هاي مقعدي بيرون بيايد و درد زيادي را متوجه بيمار كند، بواسير به مرحله حاد رسيده و در اين مرحله نياز به عمل جراحي براي درمان بواسير است. در اين مرحله ديگر روشهاي درماني خانگي و گياهي نمي توانند درد بواسير را كمتر كنند بايد با روش هاي جراحي جلوي بواسير گرفته شود. پس زماني كه بواسير بزرگ و اذيت كننده شده و با خونريزي هاي زياد همراه است بهتر است به يك پزشك متخصص مراجعه كنيد و نسبت به درمان خود اقدام كنيد. راه درمان براي درمان انواع بواسيرها در خدمت شماست و با روشهاي مختلفي برواسير شما را درمان مي كند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۵:۳۱

يكي از بهترين دكتر شقاق در تهران در كلينيك سامان از تشخيص تا درمان و بهبودي كامل شما در كنارتان خواهد بود. دكتر متخصص شقاق مي تواند به راحتي مشكل شما را حل كند.


يكي از دغدغه هاي بيماران پيدا كردن دكتر و پزشك متخصص بيماريهاي نشينمگاه است. چرا كه اكثر بيماران از صحبت كردن و بيان اين بيماري ها و به ويژه بيماري شقاق مقعدي در بين ديگران خجالت مي كشند.

به همين خاطر برخي مواقع حاضرند درد زيادي را تحمل مي كنند و حرفي از بيماري خود نزنند. اما اين چاره كار نيست چون با گذشت زمان شقاق و ساير بيماري هاي نشمينگاه به حالت مزمن خود مي رسند و علائم آن نيز شديدتر شده و درمان نيز سخت تر مي شود.

بايد خجالت را كنار بگذاريد و به سلامتي خودتان بيشتر اهميت بدهيد.

سعي كنيد علائم شقاق را بشناسيد و در مراحل ابتدايي آن بدون هيچ خجالت و نگراني به يك پزشك متخصص مراجعه كنيد. مسلما هر چقدر تشخيص شقاق زودتر اتفاق بيفتد زودتر از دست آن خلاص خواهيد شد. در مرحله ابتدايي مي توانيد با استفاده از درمان گياهي و يا درمان خانگي بر شقاق خود غلبه كنيد.

دكتر متخصص درمان شقاق بايد بتواند تشخيص درستي از نوع شقاق بيمار بدهد. با توجه به تشخيص نوع شقاق درمان مناسب با آن را توصيه نمايد. چون اگر شقاق به مرحله مزمن خود برسد و بيش از ۶ هفته طول بكشد، بيمار بايد درمان هاي جراحي يا درمان شقاق با ليزر را در برنامه خود قرار بدهد.

متخصص درمان شقاق بايد نسبت به تمام درمان هاي دارويي و جراحي بيماري شقاق آگاهي داشته باشد و با توجه به وضعيت بيمار درمان مناسب را براي بيمار خود تجويز و عمل كند.

تخصص و مهارت و تجربه متخصص در اين زمان به او كمك خواهد كرد كه عمل جراحي شقاق را به بهترين نحوي انجام دهد و سلامتي را به بيمار خود برگرداند.

پس شما بايد در انتخاب بهترين دكتر شقاق به سابقه و تعداد عمل هاي موفقيت آميز پزشك چه به صورت دارويي يا چه به صورت جراحي يا ليزر را بررسي كنيد و با خيالي آسوده به پيش پزشك برويد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۳:۲۲
هموروئيد يا بواسير نوعي از واريس سياهرگ‌ و تورم غيرعادي رگ‌هاي خوني در ناحيۀ مقعد است. گاهي سياهرگ‌هاي متورم اين ناحيه از مقعد بيرون مي‌زند يا آويزان مي‌ماند و وقتي چنين اتفاقي مي‌افتد، يك تودۀ نرم و متورم را در ناحيۀ مقعد حس مي‌كنيد كه ممكن است صرفاً در حد يك خارش يا در مواقعي نيز دردناك باشد و گاهي به خصوص هنگام مدفوع كردن، حتي باعث خونريزي مقعدي شود. اندازۀ هموروئيد معمولاً از يك كشمش تا يك حبه انگور متغير است. هموروئيد در دوران بارداري و پس از بارداري نسبتاً شايع است و اگر پيش از بارداري نيز دچار اين مشكل بوده‌ايد، احتمال عود كردن آن پس از زايمان وجود دارد. در اين مطلب مي‌توانيد با دلايل هموروئيد، روش‌هاي تسكين درد ناشي از آن، پيشگيري و بهبود از بواسير و موارد نيازمند مراجعه به پزشك آشنا شويد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۲:۴۰
بواسير عبارت است از سياهرگ هاي گشادشده واريسي در راست روده يا مقعد بواسير ممكن در مجراي مقعدي بواسير داخلي يا در مدخل مقعد بواسير خارجي واقع شده باشد بواسير ممكن است سال ها وجود داشته باشد اما تنها با وقوع خونريزي بدان پي برده شود

بواسير عبارت‌ است‌ از سياهرگ‌هاي‌ گشادشده‌ (واريسي‌) در راست‌ روده‌ يا مقعد. بواسير ممكن‌ در مجراي‌ مقعدي‌ (بواسير داخلي‌) يا در مدخل‌ مقعد (بواسير خارجي‌) واقع‌ شده‌ باشد. بواسير ممكن‌ است‌ سال‌ها وجود داشته‌ باشد اما تنها با وقوع‌ خونريزي‌ بدان‌ پي‌برده‌ شود.

بواسير شايعترين بيماري مقعد است. در حقيت، احتمالاً نيمي از افراد تا سن ۵۰ سال، بواسير را تجربه مي‏كنند. بواسيرها وريدهايي در ناحيه مقعدي هستند بهر علتي فشار بيش از حد به پايين راست روده و ناحيه مقعدي وارد شود به طور غيرطبيعي اين وريدها متورم مي‏شوند. فشار زيادي مي‏تواند به علت زور‏زدن براي دفع مدفوع، اكثراً در اثر اسهال مزمن و كمتر بعلت يبوست، حاملگي، پيري يا علل ديگر باشد. بواسيرهاي خارجي به صورت توده نرم و متورم يا و تودة سفت در اطراف ناحيه مقعدي ظاهر مي‏شوند بواسيرهاي داخلي در داخل كانال مقعدي ايجاد مي‏شوند.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱:۴۹
يافته‌هاي حاصل از يك پژوهش جديد نشان مي‌دهد كه نيمي از افراد تا ۵۰ سالگي بواسير را تجربه مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار پژوهشي ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشكي تهران، بر اساس نتايج پژوهش انجام شده توسط محققان مركز تحقيقات بيماري‌هاي گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكي تهران، علت اصلي ايجاد بواسير در افراد فشار بيش از حد به پايين راست روده و ناحيه مقعدي است كه به طور طبيعي وريدها متورم مي‌شوند.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱:۱۰
هميشه متخصصان تغذيه توصيه مي كنند كه همراه غذا از ميوه و سبزيجات استفاده كنيد تا با افزايش حركات دودي روده, دفع راحت تري داشته و دچار يبوست و هموروييد بواسير ناشي از آن نشويد

هميشه متخصصان تغذيه توصيه مي‌كنند كه همراه غذا از ميوه و سبزيجات استفاده كنيد تا با افزايش حركات دودي روده، دفع راحت‌تري داشته و دچار يبوست و هموروييد يا بواسير ناشي از آن نشويد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۷:۰۲
ابتلا به هموروئيد يا بواسير تقريبا براي همه اتفاق مي افتد. در واقع 75% از افراد هموروئيد را در طول زندگي يكبار يا بيشتر تجربه مي كنند. هموروئيد يا بواسير براي بسياري از افراد اين عارضه به شكل خفيف ظاهر شده اما ساير افراد دردهاي شديدي را تجربه مي كنند. عارضه اي دردناك كه افراد از بيان درد خود خجالت زده مي شوند. هموروئيد در واقع توده عروق خوني است كه در آنولا (مقعد) و پايين روده بزرگ (ركتوم) به وجود مي آيد. كساني كه از درد هموروئيد(بواسير) رنج مي برند بايد تغيير اساسي در سبك زندگي خود ايجاد كنند. در واقع هموروئيد( بواسير) يك زنگ هشدار  براي تغيير سبك زندگي است. هموروئيد (بواسير) دلايل مختلفي دارد اما دليل اصلي ابتلا به هموروئيد (بواسير)، فشار و تنش هاي بيش از حد روي ركتوم يا روده بزرگ است كه ممكن است به دليل بارداري، يبوست، اسهال، چاقي اتفاق بيفتد. اما مهم ترين دليل ابتلا به هموروئيد يا بواسير نشستن مداوم روي صندلي مي باشد. امروزه بيشتر ساعات روز در حال نشستن هستيم. از ساعات طولاني مدت نشستن پشت ميز كار گرفته تا تماشاي تلويزيون و نشستن روي صندلي وسايل نقليه. نشستن طولاني مدت مي تواند براي سلامتي بسيار مشكل ساز باشد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۲:۳۷

پزشك شما ممكن است به راحتي با نگاه كردن به بواسير يا هموروئيد آن را تشخيص دهد. تست ها و روش هاي تشخيص هموروئيد داخلي، شامل بررسي كانال مقعد و ركتوم شما است.

معاينه ديجيتالي در طول يك آزمون ديسك ركتال انجام مي شود، دكتر شما انگشت روكش شده را به داخل ركتوم وارد مي كند. او هر چيز غير عادي، مانند رشد، را معاينه مي كند. اين تست مي تواند به دكتر نشان دهد كه آيا آزمايش هاي بيشتري لازم است يا خير.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
[ ۱ ][ ۲ ]