۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۳:۲۲
هموروئيد يا بواسير نوعي از واريس سياهرگ‌ و تورم غيرعادي رگ‌هاي خوني در ناحيۀ مقعد است. گاهي سياهرگ‌هاي متورم اين ناحيه از مقعد بيرون مي‌زند يا آويزان مي‌ماند و وقتي چنين اتفاقي مي‌افتد، يك تودۀ نرم و متورم را در ناحيۀ مقعد حس مي‌كنيد كه ممكن است صرفاً در حد يك خارش يا در مواقعي نيز دردناك باشد و گاهي به خصوص هنگام مدفوع كردن، حتي باعث خونريزي مقعدي شود. اندازۀ هموروئيد معمولاً از يك كشمش تا يك حبه انگور متغير است. هموروئيد در دوران بارداري و پس از بارداري نسبتاً شايع است و اگر پيش از بارداري نيز دچار اين مشكل بوده‌ايد، احتمال عود كردن آن پس از زايمان وجود دارد. در اين مطلب مي‌توانيد با دلايل هموروئيد، روش‌هاي تسكين درد ناشي از آن، پيشگيري و بهبود از بواسير و موارد نيازمند مراجعه به پزشك آشنا شويد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۲:۴۰
بواسير عبارت است از سياهرگ هاي گشادشده واريسي در راست روده يا مقعد بواسير ممكن در مجراي مقعدي بواسير داخلي يا در مدخل مقعد بواسير خارجي واقع شده باشد بواسير ممكن است سال ها وجود داشته باشد اما تنها با وقوع خونريزي بدان پي برده شود

بواسير عبارت‌ است‌ از سياهرگ‌هاي‌ گشادشده‌ (واريسي‌) در راست‌ روده‌ يا مقعد. بواسير ممكن‌ در مجراي‌ مقعدي‌ (بواسير داخلي‌) يا در مدخل‌ مقعد (بواسير خارجي‌) واقع‌ شده‌ باشد. بواسير ممكن‌ است‌ سال‌ها وجود داشته‌ باشد اما تنها با وقوع‌ خونريزي‌ بدان‌ پي‌برده‌ شود.

بواسير شايعترين بيماري مقعد است. در حقيت، احتمالاً نيمي از افراد تا سن ۵۰ سال، بواسير را تجربه مي‏كنند. بواسيرها وريدهايي در ناحيه مقعدي هستند بهر علتي فشار بيش از حد به پايين راست روده و ناحيه مقعدي وارد شود به طور غيرطبيعي اين وريدها متورم مي‏شوند. فشار زيادي مي‏تواند به علت زور‏زدن براي دفع مدفوع، اكثراً در اثر اسهال مزمن و كمتر بعلت يبوست، حاملگي، پيري يا علل ديگر باشد. بواسيرهاي خارجي به صورت توده نرم و متورم يا و تودة سفت در اطراف ناحيه مقعدي ظاهر مي‏شوند بواسيرهاي داخلي در داخل كانال مقعدي ايجاد مي‏شوند.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱:۴۹
يافته‌هاي حاصل از يك پژوهش جديد نشان مي‌دهد كه نيمي از افراد تا ۵۰ سالگي بواسير را تجربه مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار پژوهشي ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشكي تهران، بر اساس نتايج پژوهش انجام شده توسط محققان مركز تحقيقات بيماري‌هاي گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكي تهران، علت اصلي ايجاد بواسير در افراد فشار بيش از حد به پايين راست روده و ناحيه مقعدي است كه به طور طبيعي وريدها متورم مي‌شوند.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱:۱۰
هميشه متخصصان تغذيه توصيه مي كنند كه همراه غذا از ميوه و سبزيجات استفاده كنيد تا با افزايش حركات دودي روده, دفع راحت تري داشته و دچار يبوست و هموروييد بواسير ناشي از آن نشويد

هميشه متخصصان تغذيه توصيه مي‌كنند كه همراه غذا از ميوه و سبزيجات استفاده كنيد تا با افزايش حركات دودي روده، دفع راحت‌تري داشته و دچار يبوست و هموروييد يا بواسير ناشي از آن نشويد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۷:۰۲
ابتلا به هموروئيد يا بواسير تقريبا براي همه اتفاق مي افتد. در واقع 75% از افراد هموروئيد را در طول زندگي يكبار يا بيشتر تجربه مي كنند. هموروئيد يا بواسير براي بسياري از افراد اين عارضه به شكل خفيف ظاهر شده اما ساير افراد دردهاي شديدي را تجربه مي كنند. عارضه اي دردناك كه افراد از بيان درد خود خجالت زده مي شوند. هموروئيد در واقع توده عروق خوني است كه در آنولا (مقعد) و پايين روده بزرگ (ركتوم) به وجود مي آيد. كساني كه از درد هموروئيد(بواسير) رنج مي برند بايد تغيير اساسي در سبك زندگي خود ايجاد كنند. در واقع هموروئيد( بواسير) يك زنگ هشدار  براي تغيير سبك زندگي است. هموروئيد (بواسير) دلايل مختلفي دارد اما دليل اصلي ابتلا به هموروئيد (بواسير)، فشار و تنش هاي بيش از حد روي ركتوم يا روده بزرگ است كه ممكن است به دليل بارداري، يبوست، اسهال، چاقي اتفاق بيفتد. اما مهم ترين دليل ابتلا به هموروئيد يا بواسير نشستن مداوم روي صندلي مي باشد. امروزه بيشتر ساعات روز در حال نشستن هستيم. از ساعات طولاني مدت نشستن پشت ميز كار گرفته تا تماشاي تلويزيون و نشستن روي صندلي وسايل نقليه. نشستن طولاني مدت مي تواند براي سلامتي بسيار مشكل ساز باشد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط پريسا | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
[ ۱ ]